Sukurti paskyrą
Prisijungti
Pastumkite vaizdą

Transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas: ką verta žinoti?


2016 m. gruodžio 15 d.

Austė Kušlevičiūtė
Teisininkė, Sutartis24

Šiandieninėje skubančioje visuomenėje automobilis yra nebe komforto, o pirmo būtinumo priemonė. Visgi, automobilio, motociklo, motorolerio, sunkvežimio ar kemperio pirkimas arba pardavimas ne tik eiliniam vartotojui, bet ir patyrusiam transporto priemonių žinovui gali tapti rimtu išbandymu. Norint tinkamai įforminti pirkimą – pardavimą ir parengti teisiškai saugią sutartį, tenka įdėti nemažai pastangų. Toliau pateikiame praktinių patarimų, kuriuos reikėtų apsvarstyti sudarant automobilio ar kitos transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį.


Standartinės sutarties sudarymas


Labai svarbu, kad transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartis būtų sudaroma raštu. Be to, sutartyje būtina aptarti transporto priemonės techninę būklę. Tik tokiu atveju atsiradus neaptartiems sutartyje ar užslėptiems priemonės trūkumams turėsite teisę reikalauti atlyginti nuostolius.

Paminėtina, jog VĮ „Regitra“ internetiniame tinklapyje galite rasti standartinę transporto priemonės pirkimo - pardavimo sutarties formą.

Norint sudaryti motorinės transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį, minėtoje sutartyje prašoma nurodyti šiuos duomenis:

1. Pirkėjo ir pardavėjo kontaktai;
2. Sutarties sudarymo data ir vieta;
3. Transporto priemonės valstybinis registracijos numeris
4. Transporto priemonės gamybinė markė;
5. Transporto priemonės komercinis pavadinimas;
6. Transporto priemonės identifikavimo numeris;
7. Transporto priemonės rida (odometro rodmenys);
8. Transporto priemonės kaina;
9. Ar galioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra;
10. Eismo ar kiti įvykiai, kuriuose transporto priemonė buvo apgadinta per laikotarpį, kurį pardavėjas buvo transporto priemonės savininkas, taip pat visi kiti pardavėjui žinomi eismo ar kiti įvykiai, kuriuose transporto priemonė buvo apgadinta.
11. Sudarant transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį nurodomi šie trūkumai:
- stabdžių sistemos;
- vairo mechanizmo ir pakabos elementų;
- apšvietimo ir šviesos signalizavimo įtaisų;
- vairuotojų ir keleivių saugos sistemų;
- dujų išmetimo sistemos.

Svarbu, kad transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartyje būtų kuo daugiau transporto priemonę identifikuojančių duomenų, kurie tiksliai nurodytų priemonės padėtį, būklę, jos turimus defektus ir privalumus. Turint omenyje, kad dažnai kyla nesutarimų tarp šalių dėl netinkamai įformintos sutarties ar duomenų trūkumo arba jų netikslumo, būtina sutartyje nurodyti teisingus ir detalius duomenis.

Parengimas su Sutartis24 vedlio pagalba


Sutartis24 tinklapyje taip pat galite rasti transporto priemonės pirkimo – pardavimo sutartį. Svarbu paminėti, kad profesionalių teisininkų parengtoje sutartyje yra prašoma nurodyti daugiau transporto priemonės duomenų negu VĮ „Regitra“ tinklapyje pateiktoje standartinėje transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartyje, siekiant užtikrinti, kad sutarties šalys būtų maksimaliai apsaugomos nuo galimų ginčų:

1. Labai svarbu, kad sutartyje būtų aptariamos tokios sąlygos kaip transporto priemonės kainos mokėjimo tvarka. Sutartyje būtina nurodyti, ar kaina bus mokama visa iš karto, ar dalimis.

2. Sutartis24 vedlys pasirūpina, jog pasirinkus ne visą kainą mokėti iš karto, prie sutarties bus pridedamas priedas – priėmimo – perdavimo aktas, kuris įrodo, jog pardavėjas perduoda pirkėjui sutartyje nurodytą transporto priemonę. Tai reikšminga, nes iki to momento, kai pasirašomas priėmimo – perdavimo aktas, transporto priemonė tebepriklauso pardavėjui.

3. Sutartis24 sistemoje prašoma papildomai nurodyti transporto priemonės kuro tipą, variklio tūrį, variklio galią, sumontuotą papildomą įrangą. Be to, įtraukiamos tokios aplinkybės kaip transporto priemonės pagaminimo data, spalva, kad transporto priemonė būtų identifikuojama.

4. Sutartyje rekomenduojama aptarti, ar pirkėjas prieš įsigydamas automobilį ar kitą transporto priemonę apžiūrėjo ją. Tokių aplinkybių įtvirtinimas reiškia, jog pasirašant sutartį transporto priemonė atitiko pirkėjo reikalavimus bei mokamą kainą ir jokių pretenzijų dėl transporto priemonės būklės ir kokybės pirkėjas tuo metu neturėjo.

Taigi Sutartis24 Jums siūlo greitai bei kokybiškai pasirengti transporto priemonės pirkimo – pardavimo sutartį, kuri skirta lengvojo automobilio arba motociklo pirkimo – pardavimo sandoriui įtvirtinti. Viso šio proceso metu gausite naudingą informaciją bei pagalbą, kadangi sudarant sutartį paaiškinamos sąvokos, aiškiai apibrėžiamos transporto priemonės pirkėjo ir pardavėjo teisės bei pareigos, o nuostatos atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus ir teismų praktiką.

Domitės transporto priemonės pirkimu - pardavimu, tad galbūt Jums reikalinga transporto priemonės pirkimo - pardavimo sutartis?


Transporto priemonės pirkimo - pardavimo sutartį greitai ir paprastai parenkite čiaTaipogi, sutarčių klausimais profesionalias teisines konsultacijas teikia mūsų partneriai – advokatų kontoros CONFIDENCE teisininkai: advokatas dr. Laurynas Didžiulis – finansų teisės ekspertas ir komercinių ginčų specialistas; ir advokatas dr. Paulius Miliauskas – šiuolaikinės bendrovių teisės ekspertas ir sandorių bei kitų teisinių dokumentų rengimo specialistas. Dėl pirkimo – pardavimo sandorių maloniai prašome kreiptis į CONFIDENCE advokatų kontorą el. pašto adresu info@confidence.lt. Jie Jums padės išspręsti visus su sutartiniais santykiais susijusius klausimus.


Maloniai informuojame, kad visa šiame interneto puslapyje nurodyta informacija yra parengta tik informaciniais tikslais ir negali būti laikoma teisine konsultacija ar teisine išvada. Informacijos pateikimas šiame interneto puslapyje ir jos priėmimas nesukuria jokių advokato–kliento tarpusavio teisinių santykių tarp Sutartis24 ir vartotojo ar serverio. Jeigu Jums yra reikalinga išsami teisinė konsultacija pagal konkrečią situaciją, rekomenduojame kreiptis į mūsų partnerius advokatus. Šiame puslapyje išsakyta individuali autoriaus nuomonė ir pažiūros, todėl neatspindi įmonės ar kurio nors jos teisininko nuomonės arba pažiūrų.